چگونه تبدیل به یک فریلنسر پردرآمد در حوزه وب و طراحی سایت شویم

با توجه به رشد روزافزون تجارت آنلاین و افزایش کسب و کارهای مبتنی بر وب در ایران، درآمد متخصصان این حوزه رشد چشمگیری داشته است. امروزه یادگیری مهارت و تخصص‌های حوزه وب، می‌تواند شما را به درآمدی قابل توجه و جذاب برساند. مشاهده ارقام درآمدی افراد یا سایت‌هایی که در حوزه طراحی و توسعه وب فعالیت می‌کنند باعث جذب افراد زیادی به فعالیت در این زمینه شده است. از سوی دیگر هر حوزه‌ای که دارای امکان درآمدزایی وسیع باشد خیلی زود بازار رقابت گرمی پیدا خواهد کرد. بنابراین اگر شما هم یکی از فنون و مهارت‌های توسعه وب را فراگرفته‌اید باید بدانید که در این بازار پر رقابت، طوری عمل کنید که از قافله پردرآمدها عقب نمانید. در این مقاله به شما کمک می‌کنید با رعایت چند نکته، به عنوان یک فریلنسر به درآمدی ثابت و عالی دست یابید.

پلتفرم فرشمی‌کار، بر اساس تجربه‌ای چندین ساله در حوزه وب مارکتینگ و بر مبنای نیازهای بازار طراحی شده است به طوری که بتواند هم به یاری صاحبان کسب و کارهای اینترنتی در جهت رشد و سودآوری بیشتر بیاید و هم افراد متخصص و کارآموخته در این زمینه را بر درآمدهای سرشار برساند. مجموعه فرشمی، یک گروه باسابقه و معتبر در زمینه توسعه وب است که دستکم یک دهه با مشتریان متنوعی از مدیران کسب و کارهای کوچک تا شرکت‌های بسیار بزرگ سر و کار داشته و با نیازهای به روز آنها آشنایی کامل دارد. بنابراین سایت فرشمی‌کار طوری طراحی شده که کسب و کارهای آنلاین، با کم‌ترین زحمت و هزینه، به بالاترین بهره‌وری و کیفیت دست یابند. 

از سوی دیگر، تلاش ما بر این است که با راهنمایی‌های دقیق و مداوم به فریلنسرها و افراد متخصص در زمینه‌های طراحی و توسعه وب، وبمستری و سئو، بازاریابی آنلاین و .. کمک کنیم، در این بازار پررقابت به بالاترین درآمد ممکن متناسب با میزان مهارت و تعهد خود دست یابند.

شما با داشتن هر نوع مهارت و تخصص در این زمینه، از تولید محتوا یا راه‌اندازی و پیکربندی قالب و افزونه وردپرس گرفته تا کدنویسی و توسعه وب و برنامه‌نویسی، می‌توانید به آن درآمد قابل توجه دست یابید. به شرط آن‌که انگیزه، دقت و تعهد لازم را داشته باشید و به نکات و آموزش‌هایی که در فرشمیکار منتشر می‌شود عمل کنید. ما تمام تجربیات کارشناسان خبره‌ی فرشمی را بدون محدودیت در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

چگونه و چه نوع سرویسی ایجاد کنیم؟

حال می‌رسیم به نکات ابتدایی. خب تصور می‌کنیم شما دارای چندین تخصص و مهارت خاص هستید. مثلا می‌توانید مقاله آموزشی بنویسید یا ویدیوی آموزشی تولید کنید. یک قالب را راه‌اندازی کنید یا یک افزونه را پیکربندی کنید. بر اساس این مهارت‌ها می‌توانید در فرشمی‌کار سرویس ایجاد کنید. اما باید بدانید که چه سرویس‌هایی مشتری بیشتری دارد و چگونه یک سرویس مناسب با افزودنی‌های درست ایجاد کنیم. در مقاله دیگری نحوه‌ی صحیح و استاندارد ایجاد سرویس را تشریح می‌کنیم اما اکنون به شما خدماتی را معرفی می‌کنیم که بر طبق تجربه، بیشترین نیاز را در بازار دارا هستند.

سرویس‌هایی که مورد نیاز مشتریان بسیاری است:

  • راه‌اندازی قالب و افزونه
  • پیکربندی و تنظیم قالب و افزونه (شما می‌توانید حتی سرویس‌های اختصاصی پیکربندی برای قالب‌ها و افزونه‌هایی که تبحر بیشتری در آن دارید ایجاد کنید)
  • پشتیبانی و رفع مشکلات سایت
  • ایجاد تغییر یا افزودن قابلیت به افزونه (نیازمند تخصص کدنویسی در زمینه توسعه افزونه وردپرس دارد)
  • راهکارهای بازاریابی
  • ایجاد تقویم شمسی، اتصال به درگاه بانکی و پیامک برای قالب و افزونه‌ها (نیازمند تخصص کدنویسی و دانش php است)
  • ساخت و طراحی افزونه و یا افزونه جانبی برای یک افزونه خاص (نیازمند تخصص توسعه افزونه است)

این‌ها تنها بخشی از خدماتی است که مورد نیاز مشتریان است. اما شما می‌توانید سرویس‌هایی هم ایجاد کنید که رقابت کمتری در آن وجود دارد و بنابراین مشتریان بیشتری آن سرویس را از شما خریداری خواهند کرد.

پروفایل و رزومه خوب؛ عوامل مهم در جلب اعتماد کارفرما

مشتری و کارفرما، علاوه بر این‌که به دنبال سرویس می‌گردد که به طور اختصاصی مربوط به کارکرد مورد نظرش باشد، فریلنسری را برمی‌گزیند که دارای اعتبار بیشتری بوده و بتواند از بابت درست انجام شدن کار خیالش را راحت کند. گرچه هرچقدر فعالیت بیشتری در فرشمیکار انجام دهید با کسب امتیازات و رتبه‌های خوب از کارفرماها، می‌توانید نظر و اعتماد کارفرما را جلب کنید اما برای شروع کار هم می‌توانید نکاتی را رعایت کنید.

تایید هویت در فرشمیکار یکی از راهکارهای جلب اعتماد است. فریلنسرهای تایید شده یک تیک سبز در کنار نام‌شان نمایش داده می‌شود که همین باعث جلب نظر و توجه کارفرما می‌شود. برای این کار، می‌بایست اقداماتی را انجام دهید تا پروفایل و هویت شما تایید شود (برای اطلاعات بیشتر به قوانین فریلنسرها مراجعه کنید). هویت تایید شده یعنی کارفرما با یک فریلنسر صاحب نام و اعتبار مواجه است و این امر تاثیر مثبت زیادی در جذب کارفرما دارد.

اقدام دیگری که باید انجام دهید تکمیل پروفایل‌تان در فرشمیکار است. پروفایل فرشمی‌کار به منزله رزومه شماست و شما می‌توانید مهارت‌ها، سوابق کاری و تحصیلی، پروژه‌های انجام شده و .. خود را در پروفایل درج کنید. البته پس از فعالیت در فرشمی‌کار، سوابق کاری مربوط به سرویس‌ها و پروژه‌های انجام شده و همچنین امتیازها و ارزیابی‌های کارفرماها نیز به عنوان سابقه و رزومه شما در پروفایل‌تان نمایش داده می‌شود و همه این‌ها باعث جلب اعتماد کارفرما در انتخاب شما برای انجام پروژه‌ها می‌گردد. اما برای شروع توصیه ما این است که حتما پروفایل خود را تکمیل و اطلاعات کاملی درباره سوابق‌تان ارایه دهید.

عوامل فرعی اما بسیار اثرگذار در جذب مشتری

عوامل جانبی دیگری نیز وجود دارد که به اندازه موارد بالا و حتی در مواقعی بیش از آنها در جذب مشتریان بیشتر اثرگذار هستند. شما می‌توانید محتوا و ویدیوهای آموزشی در زمینه تخصص خود به صورت رایگان در رسانه فرشمیکا تی وی منتشر کنید. این کار یکی از عوامل بسیار اثرگذار در جذب مشتری است. طبق تجربه ما نزدیک به ۵۰٪ از افرادی که یک سرویس و خدمات را از ما خریداری می‌کنند قبلا یک محتوای آموزشی از ما مشاهده کرده‌اند و همان باعث اعتمادشان به تخصص و مهارت ما شده است. شما با یک محتوای آموزشی، یک مشکل کاربران زیادی را رفع می‌کنید و از همان کاربران تعدادی بدون شک مشتری خدمات شما خواهند شد.

یکی دیگر از امکاناتی که برای فریلنسرهای فرشمی‌کار فراهم است پاسخ به سوالاتی است که در سامانه پرسش و پاسخ گپ‌هال توسط کاربران مطرح می‌شود. شما از طریق پاسخ دادن به پرسش‌های فنی کاربران، تخصص و مهارت خود را به رخ آنها می‌کشید و با درج اطلاعات خود، آنها را به سمت سرویس‌های‌تان در فرشمی‌کار می‌کشانید.

 

فعلا همین نکات را انجام دهید تا در آموزش‌های بعدی نکات مهم دیگری برای جذب مشتری و رسیدن به درآمد ثابت بالا به شما معرفی کنیم.

 

 

نظر خود را بگذارید